Zhotovení kompletní elektroinstalace

Na této stránce uvádíme popis, jak probíhá kompletní zhotovení elektroinstalace.

Pokud stavíte dům...

Pokud stavíte dům, máte zpravidla k dispozici projekt elektro, který je součástí projektové dokumentace. Je třeba se zamyslet nad tím, zda tento projekt obsahuje vše, co v domě potřebujete a zda umístění zásuvek, spínačů světel atd. opravdu odpovídá vašim požadavkům.

Každý stavebník ví...

Každý stavebník ví, že když začíná stavět, nemá čas ani myšlenky řešit, kam umístí zásuvku či spínač. Před samotnou realizací domu je třeba vědět, jaký příkon budete potřebovat. To především znamení rozhodnout se, zda bude v domě elektrické vytápění, nebo jiný zdroj a podle toho dimenzovat přívod. Ostatní, o čem jsem se zmínil, přijde na řadu v průběhu stavby.

Upřesnění umístění zásuvek...

Upřesnění umístění zásuvek je nejvýhodnější řešit po dokončení hrubé stavby domu. V této fázi je důležité alespoň orientačně vědět rozmístění interiéru a podle toho rozvrhnout zásuvky a spínače. Tímto krokem si ušetříte náklady za případné přemístění po realizaci.

Konzultace s elektrikářem...

Důležitá je konzultace s elektrikářem, který vám díky svým zkušenostem dokáže nejlépe říct, kam zásuvku či spínač instalovat.
Také vám může leccos doporučit a poradit, včetně toho, jaké typy zásuvek a spínačů zvolit. Na trhu je celá škála, jen je třeba zvážit cenu a kvalitu. Výběr osvětlení lze řešit až po zvolení interiéru. Než si vyberete dané svítidlo, je vhodné světelný vývod osadit objímkou a žárovkou.

zhotoveni kompletni elektroinstalace